Teslimat ve İade

“Pembedeniz.com”‘dan sipariş vermiş olduğunuz ürünleri, teslim aldığınız tarihten itibaren, 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminizle ilgili, iletişim sayfamızdaki form ya da iletişim numaralarımız yoluyla bize ulaşarak bilgi verebilir ve ürününüzü faturanızın alt bölümünde bulunan iade bölümünü doldurarak, Yurtiçi Kargo ile bize geri gönderebilirsiniz.

Pembedeniz.com’a iade işleminizle ilgili olarak bilgilendirmek için, öncelikle info@pembedeniz.com mail adresine, iade isteğinizi ve nedenini, sipariş numaranız ile birlikte mail yoluyla göndermeniz gerekmektedir. İade isteğinizi aynı zamanda sitemizde, iletişim sayfasında yer alan iletişim formu aracılığıyla da bildirebilirsiniz. Bu sayfada yer alan form aracılığıyla, sipariş numaranızı da girerek, iade isteğinizi ve nedenini bildirmeniz gerekmektedir.

İade isteğiniz tarafımıza ulaştığında, Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından değerlendirilir ve iade isteğiniz onaylandığında size bir bilgi maili gönderilir.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orjinal faturasıyla, faturanın alt bölümünde yer alan ‘iade bölümü’ doldurularak, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numaranız ve Pembedeniz.com’un doğru adresini içerecek şekilde, Yurtiçi Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir. Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, iade ettiğiniz paketin içinde, eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

Pembedeniz.com’dan satın aldığınız herhangi bir ürünü, ürünün orjinalliği ve tekrar satılabilirliği hiçbir şekilde bozulmamış olmak kaydıyla; kullanılmamış, yıkanmamış, ürüne ve ambalajına kullanım hatası sonucu zarar vermemiş (tahrip etmemiş veya bozmamış) ve ürünü kırmamış, yırtmamış, yakmamış ve kirletmemiş olmak kaydıyla, ürünün size teslim edildiği tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade etmeniz mümkündür.

İade gönderilerinde, iade edilen ürün ayıplı veya hatalı bir ürün değil ise, kargo gönderi masrafının müşteri tarafından ödenmesi gerekmektedir.

İade gönderiniz Pembedeniz.com’a ulaştıktan sonra, Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından size bir bilgi e-postası gönderilir ve ürün bedeli, ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu süre 2-5 iş günü arasında değişmektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, kredi kartınızın ait olduğu bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüketici Kanununda yer alan “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” kapsamında, (bkz. Ödeme ve Satış Sözlemesi) ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz.

Ayrıca, iade etmek istediğiniz üründe, üretim hatası gibi bir kusur olması durumunda, ürünü teslim aldığınız tarihi takip eden 30 gün içerisinde, iade isteğinizi bildirip bize geri gönderebilirsiniz. Bu durumda şikayetiniz, kalite kontrol çalışanlarımıza iletilip ürünün incelenmesi istenir. Ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bu süreç sonunda, eğer üründe kullanımından doğan bir kusur yoksa ve ürün hatalıysa, satış tutarı ve iadenin kargo masrafı, kredi kartınıza iade edilir. Siparişleriniz birden fazla ürün içeriyor ve hasarlı olan ürün siparişiniz içerisindeki bir adet ürün ise, iade işlemi kusurlu ürün bedeli kadar yapılmaktadır.

Tüm iade gönderilerinin aşağıda yer alan Pembedeniz.com adresine, anlaşmalı olarak çalıştığımız “Yurtiçi Kargo” aracılığıyla yapılması gerekmektedir:

Pembedeniz.com

Özel Koşullar ve Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri;

Orjinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, niteliği itibariyle hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Her tür kozmetik ürününün, iç giyim ve kişisel bakım ürünlerinin, her türlü yazılım, program, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve kesinlikle denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.
Kozmetik, kişisel ürünler ve iç giyim ürünleri için iadelerde, ürünün ambalajının kesinlikle açılmamış olması, ürünün denenmemiş ve kullanılmamış olması şart niteliğinde olup, hijyen nedeniyle iade edilmesi sakıncalı her türlü kozmetik ürün ve iç çamaşırı gibi ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

Ürünün iadesi, ancak, varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları, ambalajları hasarsız ve tam olarak, orjinal paketleri ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır.

Pembedeniz.com’dan verdiğiniz siparişlerde, iade işlemleri ile ilgili her türlü sorularınız için, iletişim sayfasında yer alan iletişim formu aracılığıyla mesaj gönderebilir veya info@pembedeniz.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Pembedeniz.com’un, SİTE üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir.